Strona Główna
  Kraków Sztokholm
  Loty Kraków Dortmund
  Kraków Paryż easyJet
  Przeloty Kraków Paryż
  Loty Austrian do Wiednia
  Centralwings
  Parking Kraków Balice
  Linie Lotnicze
  Wypożyczalnia Samochodów
  Wynajem aut
  Światowe Dni Młodzieży w Krakowie
  Kontakt
 
 


Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

W dniach od 27 do 31 lipca br. w Krakowie odbywać się będą 31. Światowe Dni Młodzieży, czyli spotkania młodych katolików ze wszystkich kontynentów. Jest wydarzenie wyjątkowe dla naszego kraju, gdyż do Polski w tym czasie przyjedzie od kilkuset tysięcy do nawet miliona obcokrajowców, którzy będą mieli okazję nie tylko wspólnie się modlić, ale także zwiedzić Kraków i inne polskie miasta.

W związku z organizacją przez Polskę Światowych Dni Młodzieży powstał specjalny hymn, napisany przez Jana Blycharza „Błogosławienie Miłosierni”. Wybrano także logo przedstawiające czerwone kontury Polski, z żółtym krzyżem na środku, mającym symbolizować Jezusa.

Także dla upamiętnienia tych wydarzeń powstała specjalna limitowana seria produktów z logo ŚDM. Są to m.in. flagi na ŚDM, T-shirty z logo Światowych Dni Młodzieży, kubki, breloki, długopisy, różańce w barwach naszej flagi narodowej, a także smycze, opaski i odblaski.  Ich zakupu można dokonywać w wybranych sklepach z dewocjonaliami i artykułami religijnymi.

Gdzie i jak kupić gadżety ŚDM ? Warto sprawdzić na stronie: http://dlakatolika.pl/swiatowe-dni-mlodziezy-krakow-2016,24,11

Jak dojechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa

Jako stolica i największe miasto Małopolski, Kraków jest miastem bardzo dobrze skomunikowanym, a w jego pobliżu przebiegają drogi europejskie i krajowe (nr 94, 79, 75, 7, 44). Kraków posiada także drugie w Polsce pod względem wielkości lotnisko Balice, jedno z najpopularniejszych, które są obsługiwane przez kilkanaście linii lotniczych m.in. EasyJet, Ryanair, Norwegia, Lufthansa, KLM, AlItalia). Do Krakowa kursują samoloty m.in. z Warszawy, Edynburga, Bristolu, Londynu, Paryża, Wiednia, Zurychu, Mediolanu, Bergamo czy Monachium.

Paradoksalnie, najwygodniejszym sposobem, aby dostać się do Krakowa w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży będzie zakup biletów lotniczych. Wprawdzie PKP ogłosiła uruchomienie specjalnych pociągów z tej okazji, jednak ze względów bezpieczeństwa będą się one zatrzymywały pod Wieliczką, a stamtąd podróżni muszą przesiadać się na autokary. Pielgrzymi, którzy chcą w tym czasie poruszać się samochodem osobowym będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż wiele ulic zostanie zamkniętych. W zamian za to w okolicach Błoni i Brzegów, gdzie mają odbyć się główne uroczystości z udziałem papieża Franciszka, wyznaczono dodatkowe miejsca postojowe i parkingi mogące pomieścić nawet 5000 pojazdów.

Kup Tanie Bilety Lotnicze do Krakowa Telefonicznie:


WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W KRAKOWIE: